1929 Isotta-Fraschini Tipo 8A Landaulette by Castagna

Detaily

Rok: 1929
Karoserie: Landaulette
Motor: 7.370 cm³, OHV
Cena: 850.000€

Popis

Fabbrica Automobili Isota-Fraschini je bezpochyby jednou z nejúchvatnějších automobilek historie. Společnost byla založena roku 1900 dvěma gentlemany, panem Cesare Isotta a Oreste Fraschini. Jejich první, poměrně prostý jednoválcový vůz, byl představen již roku 1901 na výstavě automobilů v Miláně. Během několika let však Isotta-Fraschini zaznamenala obrovský progres. Díky velkým investicím v motorsportu a touhou vybudovat oslňující automobilku, se společnost zařadila po bok značek jako Rolls-Royce, Hispano Suiza či Buggati.

Podobně jako Rolls-Royce i Isotta se v té době soustředila na produkci pouze jediného modelu. Tipo 8 byl představen roku 1920. Jednalo se o první, sériově vyráběný řadový osmiválec o objemu 5.9 litru. Modernizovaná verze Tipo 8A pak přišla v roce 1925. Objem byl navýšen na 7.4 litru a disponoval výkonem 150hp. Vůz byl technologicky velmi pokročilý, luxusní a extrémně drahý.

Tato konkrétní Isotta postavena italskou karosárnou Castagna byla poprvé registrována roku 1929 v Anglii a během jedné éry svého života, vlastněna bývalým starostou Porthmountu. To že se jedná o výjimečný vůz patřičně dokazuje vítězství Premier Award na Concours d’Elegance v Goodwoodu roku 1957. Vůz byl později uschován a zapomenut, aby pak mohl být v 80-tých letech nalezen jako velmi původní a kompletně dochovaný barn-find. Karoserie, chassis i motor prošli pečlivou renovací s důrazem na zachovaní kvality řemeslné práce Carla Castagna a originality vozu. Od renovace vůz ujel pouze několik set kilometrů a byť jsou Isotty známé svým těžkým řízením, díky profesionální a velmi zdařilé montáži servořízení je toto úžasný vůz na dlouhé projížďky či historické rallye.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on čtvrtek, 20 září 2018 10:28