1948 Delahaye 175s Cabriolet By Henri Chapron

Detaily

Rok: 1948
Karoserie: Cabriolet
Motor: 4.455 cc, OHV
Cena: Na vyžádání

Popis

Delahaye byly vždy pozoruhodné automobily. Nejenže byly rychlé a dobře ovladatelné, ale v tomto případě i úžasné na pohled. Émile Delahaye založil svou společnost roku 1884 v rodném městě Tours ve Francii. V začátcích automobilka experimentovala s řemenem poháněnými vozy, avšak netrvalo to dlouho a začala si budovat reputaci jako výrobce spolehlivých a výkonných vozů.

Typ 175 byl jedním z posledních “velkých” Delahayů. Byl esencí nově navrženého šasi a skvělého motoru. Představen byl roku 1947 jako nastupující “Top-of-the-line” model. Vůz je poháněn řadovým šestiválecem o objemu 4.5 litrů se třemi karburátory a dosahuje výkonu okolo 180 koní. Ve své době se jednalo o jeden z nejmodernějších a nejvýkonnějších vozů.

Tento vůz, šasi číslo #815014, byl objednán jako nový přímo Henri Chapronem a karosován v jeho dílně jako kabriolet pro pařížský autosalon roku 1948. O rok později se vůz zúčastnil Concours d’Elegance v Nice, kde získal ocenění a později se pak stal součástí významné sbírky Rogera Baillona. Automobil je po kompletní, velmi nákladné renovaci. K vozu je i mnoho dokumentace včetně původních a předrenovačních fotografií nebo například kopie originálních „builtsheetů“ včetně certifikátu originality přímo od madame Chapron.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on úterý, 17 červenec 2018 16:15