1952 Delahaye 235 by Antem

Detaily

Rok: 1952
Karoserie: Antem
Motor: Řadový 6válec, 3557 cm3 (OHV)
Cena: Na vyžádání

Popis

Tento vůz Delahaye 235 karosovaný dílnou Antem se zúčastnil Rallye Monte Carlo v roce 1953, s řidiči Rogerem Crovettem a Juliem Quinlinem. Automobil vlastnila od roku 1958 jediná rodina, avšak donedávna byl pokládán odborníky za ztracený.

Na počátku 50. let vyvinula společnost Dunlop zcela nový typ pneumatik a rozhodla se je otestovat během Rallye Monte Carlo, aby zjistila, jak se nový produkt osvědčí. Na tento úkol najali zkušenou posádku Roger Crovetto a Julio Quinlin (oba již Rallye Monte Carlo v minulosti vyhráli). Po rallye vůz zakoupil americký umělec a vynálezce La Haye. Pan La Haye vlastnil vůz po celý svůj život. Automobil se zachoval ve zcela původním stavu a ve velmi dobré kondici. Patří k němu i rozsáhlý soubor dokumentů, včetně dobových snímků z rallye.

Vůz s číslem šasi #818036 je nabízen k prodeji poprvé po 60 letech a představuje jedinečnou příležitost vlastnit automobil se závodní historií, s nímž je možné se zúčastnit významných světových podniků, jako např. Rallye Monte Carlo Historique.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on pátek, 12 únor 2021 11:58