Nabídka vozů

1924 Minerva AC Tourer by Brooks & Ostruk

Detaily

Rok: 1924
Karoserie: Tourer
Motor: 5.355 cc
Cena: Na vyžádání

Popis

V roce 1903 založil mladý Holanďan, Sylvain de Jong, společnost "Société Anonyme Minerva Motors" ve městě Berchem v Belgii. Zde již od roku 1904 začal s výrobou automobilů hned v několika modelových řadách (s dvou, tří a čtyřválcovými motory). Společnost se však soustředila i na motorsport a po roce 1907, kdy zvítězila v Belgickém závodě Circuit des Ardennes a později, kdy uspěla ve slavném „Alpine Trials“ či „Winter Trials” se jejich popularita vyhoupla až mezi královské rodiny a významné osobnosti. Mezi jejich zákazníky patřili třeba králové Belgie, Švédska a Norska nebo Henry Ford či Anna Boch.

Během první světové války se společnost přestěhovala do Amsterdamu, zde pracovala na vývoji nových automobilů a vyráběla vozy nasazované ve válečném konfliktu. Po válce, roku 1920, se však vrátila do Belgie, aby obnovila výrobu luxusních vozů. Tím byly uvedeny na trh modely AB a AC.

Tato Minerva model AC s podvozkem #53117 byla vyrobena roku 1924. Jedná se o nejluxusnější model s 6-ti válcovým šoupátkovým motorem o objemu 5,355cc. Vůz má originální karoserii typu Tourer, postavenou společností Brooks & Ostruk. Je po starší renovaci, se všemi původními detaily a ve velmi dobrém technickém stavu.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on středa, 08 prosinec 2021 09:20