Nabídka vozů

1930 Cadilac V16 Series 452 Double Phaeton

Detaily

Rok: 1930
Karoserie: Dual-cowl Phaeton
Motor: 7.413 cc
Cena: Na vyžádání

Popis

V roce 1926 se automobilka Cadillac rozhodla zahájit vývoj nového vlajkového modelu. V následujících několika letech byla postavena a testována řada prototypů, které předcházely finálnímu vozu. Ten byl představen na autosalonu v New Yorku roku 1930, pod názvem Cadillac V16. Jednalo se o dosud nejluxusnější a nejsilnější Cadillac, který společnost vyrobila a rovněž i prvním, sériově vyráběným vozem s motorem V16 ve Spojených státech.

Jak po technické, tak po vzhledové stránce se jednalo o výjimečný vůz. Srdcem Cadillacu V16 byl šestnácti-válcový 7.4 litrový motor s výkonem přibližně 175 koní. Co bylo ještě působivější byl však jeho točivý moment, který dosahoval 434 Nm již při 1500 otáčkách za minutu. Motor disponuje visutými ventily OHV, hydraulickými zdvihátky a staticky i dynamicky vyváženým klikovým hřídelem s protizávažím a pěti hlavními ložisky. To vše zajišťovalo sametové ovládání již při nízkých rychlostech a výjimečnou tichost a kultivovanost jeho chodu.

Tento Cadillac byl dokončen v březnu roku 1930. Jedná se o velmi raný, naprosto originální model. Vůz je jak po mechanické, tak i vzhledové straně ve velmi dobrém stavu, se všemi původními detaily a instrumenty.

Automobil se nachází u nás v showroomu a v případě zájmu či dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on čtvrtek, 18 květen 2017 11:47