Nabídka vozů

1947 Talbot-Lago T26 Record by Graber

Detaily

Rok: 1947
Karoserie: Drophead Coupé
Motor: 4.482 cc
Cena: Na vyžádání

Popis

Model T26 byl představen roku 1946 jako nový top-of-the-line společnosti Talbot-Lago. Chassis a pohonná jednotka byly nové, avšak vycházející z předchozího modelu. Automobil byl vybaven nezávislým předním zavěšením, které spolu s preselektorem Wilson nabízí nevšední jízdní zážitek. Ovšem to nejzajímavější se nachází pod kapotou, zde naleznete 4,5 litrový řadový šesti-válec OHV s dvěma vačkami, hemisférickou hlavou a třemi karburátory (Ve své době se jednalo o jeden z nejvýkonnějších osobních atomobilů).

Tento vůz šasí# 100007 byl sedmým vyrobeným T26. Vůz byl dodán roku 1947 do dílny známého Švýcarského karosáře Graber. V tomto designu vzniklo pouze 6-7 aut a z toho jeden sloužil jako osobní vůz přímo Hermanna Grabera. Dnes je vůz ve výborném stavu po nedávné renovaci. Motor a převodovka fungují bezchybně a vůz nevyžaduje žádné investice.

Během své doby na výsluní vytvořila automobilka jedny z nejpamětnějších sportovních vozů světa. Nejenže jsou krásné na pohled, ale také jejich jízdní vlastnosti v mnohém předčily svou dobu. Podobně jako Delage, Delahaye a Bugatti představuje Talbot-Lago to nejlepší z francouzského automobilismu.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on středa, 25 duben 2018 11:57