Nabídka vozů

1937 LaSalle Series 50

Detaily

Rok: 1937
Karoserie: Town Saloon
Motor: 5.277 cc
Cena: Na vyžádání

Popis

V polovině 20. let 20. století byla společnost GM jednou z největších automobilek na světě. Společnost v té době vedl Alfred P. Sloan, který se snažil, aby automobilka měla svou značku v celém spektru trhu od nejlevnějšího Chevroletu až po luxusní Cadillac. Avšak z důvodu, že mezi nejluxusnějším Cadillacem a Buickem byl velký cenový skok, mnoho zákazníků GM přecházelo ke konkurenčnímu Packardu. Právě z tohoto důvodu se zrodil LaSalle, který byl v podstatě menším bratrem Cadillacu, avšak za mnohem lepší cenu.

Úkolu se zhostil Harley J. Earl, původně subdodavatel karoserií pro GM a později šéf designu a víceprezident GM. Ten navrhnul, aby vozy využívaly technologii Cadillacu (například z předchozí modelové řady), avšak nepřekypovaly takovým luxusem jako právě Cadillac. Nápad měl úspěch, a tak se LaSalle na trhu rychle etabloval.

Tento model Series 50 z roku 1937 pohání stejný motor, jako právě Series 60 Cadillac. Jedná se o spodový V8 s obsahem 5.3 litrů a výkonem 135 koní. Automobil je ve velmi dobrém stavu, nejen po mechanické, ale i vzhledové stránce. Po celou dobu provozu byl pečlivě udržován a nevyžaduje žádné investice.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on čtvrtek, 12 září 2019 14:20