Nabídka vozů

1947 Talbot-Lago T26 Record Cabriolet

Detaily

Rok: 1947
Karoserie: Drophead Coupé
Motor: 4.482 cc
Cena: Na vyžádání

Popis

Model T26 byl představen roku 1946 jako nový top-of-the-line společnosti Talbot-Lago. Chassis a pohonná jednotka byly nové, avšak vycházející z předchozího modelu. Pod kapotou se nachází 4,5 litrový řadový 6-válec OHV s dvěma vačkami a dvěma karburátory. Ve své době se jednalo o jeden z nejvýkonnějších osobních automobilů.

Toto je jeden z prvních T26. Jedná se o velmi raný exemplář a třetí vyrobený kabriolet. Nabízí tak detaily používané pouze u předválečných modelů, jsou to např. oddělené přední blatníky od nášlapů či zubatý, výsuvný systém okna. Jako nový byl vůz objednán princem „De La Tour d’Auvergne“ na jeho adresu v Argentině, aby tak získal výhodu přednostního doručení pro klienty platící valutami. Vůz byl dodán 17. června roku 1947. Znovu se pak objevil na trhu v roce 1998, kdy byl zakoupen známým francouzským sběratelem Mauricem Marquesem, který jej nechal nákladně renovovat.

Jakožto poslední projekt, který p. Marques realizoval, vložil do tohoto vozu obrovské úsilí. Renovace trvala 6,5 roku a požadavek byl pouze na vysokou kvalitu a zachování originality a autentičnosti. Náklady na renovaci šly tedy spolu s časem stranou. Automobil je nyní zrenovován „do šroubku“, a to včetně motoru, chassis, výdřevy, elektroinstalace apod. Od renovace vůz ujel pouze 564 km a k dispozici jsou rovněž fotografie předrenovačního stavu, fotografie z průběhu renovace, a dokonce i tovární „built sheety“.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on čtvrtek, 12 září 2019 14:15