Nabídka vozů

1930 Rolls-Royce Phantom II All-Weather Cabriolet by T. H. Gill & Son

Detaily

Rok: 1930
Karoserie: Cabriolet
Motor: 7.668 cc
Cena: Na vyžádání

Popis

Rolls-Royce Phantom II není třeba výrazněji představovat. Jedná se o výjimečný vůz a nástupce modelu Phantom I, který přišel na trh roku 1929. Ve zcela novém šasi se nalézá modernizovaný 6-ti válcový motor OHV vycházející z předchozího modelu.

Tento Phantom II je příkladem vzácně dochovaného, tzv. celoročního kabrioletu, postaveného karosárnou T. H. Gill & Son v Londýně, dle licence pařížské karosárny Hibbard Darrin. GY49 byl původně dodán v září roku 1930 do karosárny Thrupp & Maberly, kde na něj byla zhotovena karoserie Coupe De Ville, a to přímo na objednávku továrny Rolls-Royce pro Berlínskou Motor Show roku 1930. Továrna však po výstavě neměla pro automobil zájemce a v průběhu dalšího roku nechala zhotovit novou, elegantní karoserii u společnosti Gill & Son a dodala vůz prvnímu zákazníkovi až roku 1932.

Věříme, že se jedná o jeden z nejhezčích Phantomů II, který kdy byl vyroben. Kvalita renovace je výjimečná a za povšimnutí stojí například odnímatelné skleněné B sloupky s vlastní přihrádkou nebo střecha, která po složení neruší sportovní linii vozu.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on pátek, 12 únor 2021 12:05