Nabídka vozů

1928 Delage DMS by James Young

Detaily

Rok: 1928
Karoserie: Grand Tourer
Motor: 3.180 cc
Cena: Na vyžádání

Popis

Louis Delage byl velmi ambiciózní gentleman s obrovskou vášní pro automobily a především pak pro závodění. Svou společnost založil roku 1905 a takřka okamžitě začal konkurovat významným týmům v tehdejším motosportu. Během své éry dala tato automobilka vzniknout několika nejrychlejším vozům historie a také prvnímu závodnímu motoru V12. Pouze dvě automobilky dokázaly zkonstruovat vozidla, která ovládla závody Grand Prix, vyhrála Indianapolis 500 a překonala světový rychlostní rekord: Delage a Mercedes-Benz.

Nový Delage “SIX” označovaný jako typ DM byl poprvé představen roku 1926. Jednalo se o řadový šestiválec OHV o objemu 3.180cc s výkonem 62k. Automobil byl navržen tak, aby odpovídal charakteru značky, a jednalo se tudíž o sportovní grand tourer. Ten byl později vyráběn i v ostřejší verzi DMS, která měla zvýšený výkon na 75k a kratší šasi.

Tento vůz chassis #30437 byl jako nový dodaný roku 1928 do Velké Británie a karosován u známé londýnské karosárny James Young. Jedná se o vzácně dochovaný model DMS, který byl nalezen roku 1961 sběratelem Stanem Hardingem na vrakovišti v Midlands. Stan tak vůz zachránil a později prodal Tomu Bowhillovi z Cheltenham (známý renovátor vozů Delage), který dostal za úkol, zrenovovat tento vůz přímo pro Patricka Delage. Dnes je tento automobil stále ve výborném stavu s pěknou patinou a jedním z velmi mála dochovaných modelu DMS.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on úterý, 16 únor 2021 12:11