Nabídka vozů

1920 Renault 40CV Transformable by Kellner

Detaily

Rok: 1920
Karoserie: Coupé - landaulet
Motor: 9.123 cc
Cena: Na vyžádání

Popis

Tento typ byl vyráběn v letech 1919-1921 a patřil ve své době k nejprestižnějším vyráběným automobilům na světě. Firma Renault s tímto drahým technicky vyspělým modelem soupeřila obdobnými vozy jako byl Farman A6B, Minerva AK, Rolls-Royce 40/50 Silver Ghost, Hispano Suiza H6, Isotta Fraschini typ 8.

Jedná se o největší automobil vyráběný firmou Renault, který měl i přes svou pokrokovost některé rysy vozů z prvního desetiletí, např. "uhlákovou" kapotu, která zakrývala umístěný chladič za motorem a tím dávala celé přídi velmi ucelený vzhled. Kapota se však nedochovala, proto byla Chropyňskou strojírnou v museu v Holandsku naskenována a její divizí Veterán klinika nově vyrobena.

Spotřeba při rychlosti 70 km/h je 27 litrů benzinu, max. rychlost je 130 km/h. Vyrobeno bylo 35 voz, z dostupných informací dochováno 7 vozů.

Vozidlo je postupně citlivě restaurováno tak, aby vše co může obstát bez renovace zůstalo v původním stavu. V současné době je motor po kompletní generální opravě a podvozek z větší části repasován. Vůz je pojízdný a má velmi dobré jízdní vlastnosti, majitelem uváděné jako srovnatelné s úrovní R+R Phantom I.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on středa, 27 březen 2019 19:04