Nabídka vozů

1920 Renault 40CV Transformable by Kellner

Detaily

Rok: 1920
Karoserie: Coupé - landaulet
Motor: 9.123 cc
Cena: Na vyžádání

Popis

Tento typ byl vyráběn v letech 1919 až 1921 a patřil ve své době k nejprestižnějším vyráběným automobilům na světě. Společnost Renault s tímto velmi cenným a technicky vyspělým modelem soupeřila s obdobnými vozy jako byl Farman A6B, Minerva AK, Rolls-Royce 40/50 Silver Ghost, Hispano Suiza H6 či Isotta Fraschini typu 8.

Jedná se o největší automobil vyráběný firmou Renault, který měl i přes svou pokrokovost některé rysy vozů z prvního desetiletí (např. "uhlákovou" kapotu, která zakrývala umístěný chladič za motorem a tím dávala celé přídi velmi ucelený vzhled). Kapota se však nedochovala, proto byla Chropyňskou strojírnou v muzeu v Holandsku naskenována a její divizí Veterán klinika nově vyrobena.

Spotřeba při rychlosti 70 km/h je 27 litrů benzinu, max. rychlost je 130 km/h. Vyrobeno bylo 35 automobilů a z dostupných informací se dochovalo 7 vozů.

Vozidlo je postupně citlivě restaurováno tak, aby vše, co může obstát bez renovace, zůstalo v původním stavu. V současné době je motor po kompletní generální opravě a podvozek z větší části repasován. Vůz je pojízdný a má velmi dobré jízdní vlastnosti, majitelem uváděné jako srovnatelné s úrovní R+R Phantom I.

Máte o nabídku zájem?

Last modified on čtvrtek, 12 září 2019 13:55