NOVINKY

Ecce Homo Šternberk 2021
01 čen

Ecce Homo Šternberk 2021

Poslední květnový víkend jsme se zúčastnili akce Ecce Homo Šternberk 2021, na úpatí Nízkého Jeseníku. Již 40. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu FIA se zde konal společně s Mistrovstvím České republiky, Českou trofejí a rovněž závody evropského a českého šampionátu historických automobilů a též Mistrovstvím Rakouska.

Ke všem závodům se přihlásilo přes 130 jezdců, kteří se mohli po delší době předvést před přibližně 2000 diváky.
Závodu historických automobilů se zůčastnily i naše dva vozy 1950 Delahaye 175S a Renault R8 Gordini z roku 1965.


1950 Delahaye 175S, je vůz s pestrou historií. Za zmínku stojí vítězství na Rallye Monte Carlo v roce 1951 a téhož roku se také zúčastnil závodu Carrera Panamericana, kdy za jeho volantem seděl slavný závodník Louis Chiron.
Byl to pro nás velice příjemný zážitek a jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto významného podniku.

Níže Vám přinášíme krátkou fotoreportáž z celého víkendu objektivem pana Antonína Malého.
Věříme, že to není poslední údálost, které se naše společnost zúčastnila a v budoucnu vám přineseme další zajímavé novinky.

Car Rally 2021
31 kvě

Car Rally 2021

Uplynulý květnový víkend byl ve znamení prvního ročníku akce Car Rally 2021, která byla pořádána Britskou obchodní komorou a které jsme se rovněž zůčastnili. Akce se konala v nově zrenovovaných prostorách Želivského klášteru nedaleko Humpolce, v kraji Vysočina a náležitě jsme si ji užili.

Během dvoudenního bohatého programu bylo prezentováno kolem 30 vozidel z Velké Británie a dalších evropských zemí.
Pakliže Vás zajímá, jak rally probíhala, podívejte se na fota, která jsme pro Vás pořídili.

Budeme se těšit na příští ročník této velmi příjemné akce a taktéž na případná setkání i s Vámi!

Pozvánka na Car Rally 2021
05 kvě

Pozvánka na Car Rally 2021

Je nám potěšením oznámit Vám, že jsme navázali nové partnerství s Britskou obchodní komorou při příležitosti konání prvního ročníku Car Rally 2021, která se koná dne 28.-29. května 2021 v krásně renovovaných prostorech Klášteru Želiv nedaleko Humpolce, v kraji Vysočina.

Během dvoudenního bohatého programu bude prezentováno více než 50 historických vozidel, jak z Velké Británie, Německa, tak i Francie.

Celá akce se bude konat v souladu s pandemickými opatřeními české vlády.

Více informací najdete na stránkách Britské obchodní komory a velmi se těšíme na setkání s Vámi!!!

V tento den: 92 let od narození Grahama Hilla
15 úno

V tento den: 92 let od narození Grahama Hilla

V tento den ,v roce 1929 se narodil Graham Hill, jeden z nejúspěšnějších automobilových závodníků všech dob.

Hill se za svůj život stal dvojnásobným mistrem světa ve Formuli 1, v roce 1962 a 1968. Jako jediný závodník v historii je držitel takzvané Trojité koruny Motorsportu, tzn. výhra závodů Indianapolis 500, 24 hodin Le Mans a velké ceny Monaka.

Graham Hill zemřel ve věku 46 let když havaroval ze svým soukromým letadlem Piper PA23 Aztec v Hertfordshiru, Velké Británii.

O tři dny později, v roce 1898 se narodilo další slavné jméno motosportu, slavný konstruktér a závodník Enzo Ferrari.

Nově v nabídce: 1938 Talbot-Lago T23 Cabriolet
08 úno

Nově v nabídce: 1938 Talbot-Lago T23 Cabriolet

Model T23 byl představen na pařížském autosalonu roku 1937. Byl vybaven nezávislým zavěšením, 4-litrovým řadovým šestiválcem se závodními kořeny, a za příplatek 4.200 franků i moderní převodovkou Wilson (na jejímž vývoji se podílel sám Tony Lago).

Pro více informací již nyní nás neváhejte kontaktovat.

120 let od narození Rudolfa Caraccioly
30 led

120 let od narození Rudolfa Caraccioly

Dne 30. ledna tomu bylo 120 let, kdy se v Remagenu narodil nejúspěšnější německý automobilový závodník před druhou světovou válkou.

Rudi Caraciola byl trojnásobným mistrem Evropy v závodech typu Grand Prix (1935, 1937 a 1938) a rovněž i trojnásobným mistrem Evropy v závodech do vrchu (2x ve sportovních vozech a 1x v závodních vozech). Byl dokonce držitelem 17 světových rychlostních rekordů. Německá veřejnost ho láskyplně nazývala Caratschem a rovněž byl znám pod přezdívkou „Regenmeister“ pro jeho hladkou, plynulou ale rychlou jízdu i v deštivých podmínkách.

Rudi Carraciola zemřel v roce 1959, ve věku pouhých 58 let. Podle legendárního manažera závodního týmu Mercedes Alfreda Neubauera, byl Caracciola ze všech skvělých jezdců, které znal (vedle známých jmen jako byli Nuvolari, Rosemeyer, Lang, Moss nebo Fangio) ten největší ze všech.

Vánoční přání
22 pro

Vánoční přání

Přejeme vám krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Šťastné shledání
10 pro

Šťastné shledání

Máme velkou radost z toho, že se nám povedlo uskutečnit prodej našeho “Juniora”. Vůz byl prodán do Anglie do rukou svého původního majitele, za čímž stojí velmi zajímavý příběh. Pakliže si chcete přečíst více, naleznete tento příběh v sekci Přímá vyjádření.

Nové vozy v naší nabídce
04 pro

Nové vozy v naší nabídce

Do aktuální nabídky jsme právě přidali nové automobily, které by se právě vám mohly líbit!

Strana 1 z 20