NOVINKY

CLASSIC EXPO 15.-17.10. 2021 SALZBURG
06 říj

CLASSIC EXPO 15.-17.10. 2021 SALZBURG


Již příští týden se bude konat další ročník mezinárodní výstavy CLASSIC EXPO v rakouském Salzburgu, která otevře své brány ve dnech 15.-17.10. 2021. Během třídenního nabitého programu se zde představí mnoho významných jmen a velkých hráčů na poli klasických automobilů a automobilových nadšenců z celého světa. Letošní již 17. ročník této akce je zameřen na technický vývoj a úspěchy minulého století.

Na veletrhu bude představen náš famózní vůz Austro Daimler AD 617.

Více informací najdete zde CLASSIC EXPO SALZBURG.

Zážitky z 1000 mil Československých
16 srp

Zážitky z 1000 mil Československých


Jak již víte, minulý týden jsme strávili 3 zajímavé dny s naším vozem Austrodaimler AD6-17 na noblesní akci 1000 mil Československých.

Za dobrodružstvím jsme s tímto vozem, jenž byl nejstarším v závodě, vyrazili za slunného počasí ve čtvrtek 12. srpna ráno z Opletalovy ulice v Praze. Spolu s námi i další účastníci, kterých se v tomto ročníku sešlo 117. Retro jízda pokračovala Prahou stověžatou, a poté už vstříc letní přírodou, malebnými městy, směrem do Bratislavy, a z ní zpět do k Národnímu technickému muzeu v Praze. Zde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů závodu.

Závod se nejel na maximální rychlost, jako tomu bylo za První republiky, ale jako jízda pravidelnosti. Úkolem závodníků bylo, co nejvíce se přiblížit průměrné rychlosti 45 kilometrů v hodině.

Všechny 3 etapy tohoto defilé byly moc fajn, skvělou atmosféru doladilo překrásné počasí, které nám opravdu přálo. Náš Austrodaimler AD6-17, jel po celou dobu perfektně, řešili jsme pouze drobné servisní zásahy.


Z celé akce jsme nadšení a již teď se těšíme na další ročník a rovněž doufáme, že se tam také potkáme s Vámi!

Níže Vám přinášíme krátkou fotoreportáž z naší jízdy.

1000 mil Československých
09 srp

1000 mil Československých

Je nám radostí oznámit Vám, že se tento rok zúčastníme dálkové soutěže 1000 mil Československých, při níž lze spatřit výkvět vozů meziválečného období v pohybu, a která se bude konat od 11.-14. srpna 2021. Letošní závod se pojede u příležitosti 120. výročí narození automobilového závodníka Bohumila Turka.

Současná podoba akce volným způsobem navazuje na stejnojmenný vytrvalostní závod, který se v tehdejším Československu konal v letech 1933 až 1935 a jehož trasa vedla po trase dvakrát Praha – Bratislava a zpět, což dohromady dělalo necelých 1600 km (zhruba 1000 mil).

Tato soutěž je vypsaná pro historické automobily do modelového roku 1939. Při trase závodu si účastníci mohou užít jak točitých zatáček, tak dlouhých rovinek, projíždějí středy měst či zastaví na zámcích. Soutěžící nejen sbírají razítka, ale průběžně taktéž plní různé úkoly – kromě jízdy pravidelnosti absolvují například slalom mezi kužely nebo různé další speciální testy.

Co je ale hlavní, je zážitek z jízdy na dlouhou vzdálenost se všemi ostatními klasickými vozy a to i se strastmi a radostmi, které toto defilé přináší.

Velmi se na tuto noblesní akci těšíme a věříme, že se uvidíme při některé ze zastávek i s Vámi!!!

V dalším příspěvku Vám přineseme naše dojmy a fotografie z tohoto revivalu a určitě se máte nač těšit.

Delahaye na Rallye Monte-Carlo
29 čec

Delahaye na Rallye Monte-Carlo


Tento týden jsme strávili jeden krásný letní den fotografováním dvou velmi významných závodních Delahayů. Jeden z nich dokonce vyhrál slavnou soutěž Rallye Monte-Carlo.

Níže vám nabízíme ke shlédnutí vybrané fotografie.


Ecce Homo Šternberk 2021
01 čen

Ecce Homo Šternberk 2021

Poslední květnový víkend jsme se zúčastnili akce Ecce Homo Šternberk 2021, na úpatí Nízkého Jeseníku. Již 40. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu FIA se zde konal společně s Mistrovstvím České republiky, Českou trofejí a rovněž závody evropského a českého šampionátu historických automobilů a též Mistrovstvím Rakouska.

Ke všem závodům se přihlásilo přes 130 jezdců, kteří se mohli po delší době předvést před přibližně 2000 diváky.
Závodu historických automobilů se zůčastnily i naše dva vozy 1950 Delahaye 175S a Renault R8 Gordini z roku 1965.


1950 Delahaye 175S, je vůz s pestrou historií. Za zmínku stojí vítězství na Rallye Monte Carlo v roce 1951 a téhož roku se také zúčastnil závodu Carrera Panamericana, kdy za jeho volantem seděl slavný závodník Louis Chiron.
Byl to pro nás velice příjemný zážitek a jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto významného podniku.

Níže Vám přinášíme krátkou fotoreportáž z celého víkendu objektivem pana Antonína Malého.
Věříme, že to není poslední údálost, které se naše společnost zúčastnila a v budoucnu vám přineseme další zajímavé novinky.

Car Rally 2021
31 kvě

Car Rally 2021

Uplynulý květnový víkend byl ve znamení prvního ročníku akce Car Rally 2021, která byla pořádána Britskou obchodní komorou a které jsme se rovněž zůčastnili. Akce se konala v nově zrenovovaných prostorách Želivského klášteru nedaleko Humpolce, v kraji Vysočina a náležitě jsme si ji užili.

Během dvoudenního bohatého programu bylo prezentováno kolem 30 vozidel z Velké Británie a dalších evropských zemí.
Pakliže Vás zajímá, jak rally probíhala, podívejte se na fota, která jsme pro Vás pořídili.

Budeme se těšit na příští ročník této velmi příjemné akce a taktéž na případná setkání i s Vámi!

Pozvánka na Car Rally 2021
05 kvě

Pozvánka na Car Rally 2021

Je nám potěšením oznámit Vám, že jsme navázali nové partnerství s Britskou obchodní komorou při příležitosti konání prvního ročníku Car Rally 2021, která se koná dne 28.-29. května 2021 v krásně renovovaných prostorech Klášteru Želiv nedaleko Humpolce, v kraji Vysočina.

Během dvoudenního bohatého programu bude prezentováno více než 50 historických vozidel, jak z Velké Británie, Německa, tak i Francie.

Celá akce se bude konat v souladu s pandemickými opatřeními české vlády.

Více informací najdete na stránkách Britské obchodní komory a velmi se těšíme na setkání s Vámi!!!

V tento den: 92 let od narození Grahama Hilla
15 úno

V tento den: 92 let od narození Grahama Hilla

V tento den ,v roce 1929 se narodil Graham Hill, jeden z nejúspěšnějších automobilových závodníků všech dob.

Hill se za svůj život stal dvojnásobným mistrem světa ve Formuli 1, v roce 1962 a 1968. Jako jediný závodník v historii je držitel takzvané Trojité koruny Motorsportu, tzn. výhra závodů Indianapolis 500, 24 hodin Le Mans a velké ceny Monaka.

Graham Hill zemřel ve věku 46 let když havaroval ze svým soukromým letadlem Piper PA23 Aztec v Hertfordshiru, Velké Británii.

O tři dny později, v roce 1898 se narodilo další slavné jméno motosportu, slavný konstruktér a závodník Enzo Ferrari.

Nově v nabídce: 1938 Talbot-Lago T23 Cabriolet
08 úno

Nově v nabídce: 1938 Talbot-Lago T23 Cabriolet

Model T23 byl představen na pařížském autosalonu roku 1937. Byl vybaven nezávislým zavěšením, 4-litrovým řadovým šestiválcem se závodními kořeny, a za příplatek 4.200 franků i moderní převodovkou Wilson (na jejímž vývoji se podílel sám Tony Lago).

Pro více informací již nyní nás neváhejte kontaktovat.

Strana 1 z 21