NOVINKY

Salon Retromobile 2020
13 led

Salon Retromobile 2020

Za více než 10 let svého působení spravovala, zobchodovala či jen prezentovala naše společnost širokou nabídku historických automobilů nejvýznamnějších světových značek.

Na začátku nového roku se vždy rádi ohlížíme zpět. Je tomu tak i nyní, kdy hodnotíme rok 2019, který byl pro nás díky našim skvělým klientům a přátelům vynikající. Velmi důležité však je, dívat se i dopředu. A tak se touto dobou už velmi těšíme na návštěvu autosalonu Rétromobile v Paříži, který je bezpochyby nejdůležitější veletrh sezóny. Tento ročník pro nás bude výjimečný, protože se poprvé představíme jako vystavovatel na společném stánku s kolegou a přítelem Christophem Grohe, respektovanou osobou v oblasti sběratelských a historických vozů.

Rádi vás ve dnech 5. - 9. února uvítáme na našem stánku, kde představíme zcela původní automobil, který byl již pokládán za ztracený. Delahaye 235 karosovaný dílnou Antem, jenž se zúčastnil Rallye Monte Carlo v roce 1953. Najdete nás v hale č.1, ulička L, stánek č. 062.

Ti z vás kteří, se na veletrh nedostanou, se mohou těšit alespoň na velkou fotografickou reportáž z akce, kterou najdete na našich webových stránkách v sekci novinek bezprostředně po návratu z výstavy.

Více informací se dozvíte zde na oficiálním webu pořadatele.

Otevírací doba během svátků
20 pro

Otevírací doba během svátků

Rádi bychom Vás informovali, že v době od 23. 12. 2019 do 6. 1. 2020 bude v AVC zavřeno.

V době vánočních prázdnin nás můžete zastihnout na e-mailové adrese office@auto-veteran.com.

Příjemné prožití svátků přeje tým AVC


christmas
Epoqu'auto 2019
15 lis

Epoqu'auto 2019

Ve dnech 8.-10. listopadu 2019 ve francouzském Lyonu proběhl již 41. ročník výstavní expozice Epoqu’Auto. Francouzi zde vzdali hold své značce Citroen, která letos oslavila sté výročí svého vzniku. V centru pozornosti byli také dva velcí automobilový výrobci Delage a Maserati. Známým francouzský motocyklům značky Gnome & Rhôna, byla věnována také nemalá pozornost.

Celkově výstava předčila naše očekávání a již teď se těšíme na další ročník, který se bude konat na stejném místě 6.-11. listopadu 2020.

Hispano Suiza Alfonso XIII
17 říj

Hispano Suiza Alfonso XIII

V AVC jsme zahájili renovaci dalšího nádherného vozu a to Hispano Suiza Alfonso XIII z roku 1913. Předpokládané dokončení projektu je naplánováno na rok 2021. Zde naleznete několik fotografií tohoto výjimečného automobilu...

Volant Chassagne má nového majitele
12 zář

Volant Chassagne má nového majitele

Pro našeho dlouholetého klienta jsme se rozhodli vzdát unikátního volantu Chassagne, který jsme pro něj rovněž zrenovovali.

Volant je z naší vlastní a velmi vzácné sbírky. Společně s ním máme k dispozici ještě jeden kousek, a to z dílny Reného Thomase. Právě on a kolega Jean Chassagne patřili ve své době k úspěšným automobilovým závodníkům a průkopníkům letecví.

Průběh renovace AD6
11 zář

Průběh renovace AD6

Renovace automobilu Austro-Daimler AD6 z roku 1922 se blíží ke svému konci. Zde si můžete prohlédnout několik pěkných záběrů z testovacích jízd z minulého týdne.

Auto bylo zakoupeno bratry Shlumpf v roce 1962 a my jsme byli rádi, že jsme jej mohli v roce 2008 pořídit v kompletně předrenovačním stavu.

Tatranský Oldtimer
18 čec

Tatranský Oldtimer

Už je to téměř týden, co se část našeho týmu vydala na poměrně dobrodružnou cestu do Tatranské Lomnice, kde se uskutečnil již 4. ročník Tatranského oldtimeru. Registrováno bylo více než 70 posádek a na 3 etapách, které měřily necelých 80 km, jsme se krásně projeli s naším Rolls-Royce 20 HP by Windovers z roku 1926.

Trasa vedoucí kolem Lomnického štítu byla působivá. Organizačně bylo vše perfektně zajištěno a celou událost jsme si velmi užili. Děkujeme organizátorům za pozvání a těšíme se na přístí ročník


De Dion Bouton na výstavě Techno Classica
30 dub

De Dion Bouton na výstavě Techno Classica

AVC oslaví začátky motorismu se dvěma historickými vozy De-Dion v rámci prestižní výstavy Techno Classica Essen.

Společnost De Dion-Bouton byla té doby největším světovým výrobcem automobilů. Dva exempláře, které budou k vidění na výstavě, jsou jako drahokamy, o kterých sní vážný sběratel historických automobilů. Oba modely byly po celá desetiletí vlastněny jedním majitelem a nikdy neprošly renovací.

1901 De Dion - Bouton Voiturette Type G Victoria & 1913 De Dion - Bouton V8

Strana 1 z 18