NOVINKY

The Great Alpine Contest

Jsou to již tři roky, co se pod záštitou společnosti Rolls-Royce vydalo 47 Silver Ghostů přes Alpy na počest 100. výročí slavné soutěže The Alpine Trials. Zde roku 1913 Rolls-Royce dokázal, jak vyjímečný vůz Silver Ghost je.

Startovat v soutěži The Alpine Trials znamenalo překonat strmá stoupání Alpských průsmyků a zvládnout prudké sjezdy do údolí. To vše na štěrkových cestách, které mnohdy tvořily velmi náročný terén a závod byl tak jeden z nejtěžších testů pro automobily. Rolls-Royce Silver Ghost pilotovaný Jamesem Radleym se závodu zůčastnil již v roce 1912, avšak bez výrazného úspěchu. Ten přišel následující rok, kde do závodu vstoupil tovární tým Rolls-Royce spolu se čtvrtým, soukromým vozem Jamese Radleyho.

To, jak v závodě dlouhém 1820 mil Silver Ghosty dominovaly dokazuje například výhra prestižní ceny arcivévody Leopolda Salvatora (narozeného ve Staré Boleslavi) nebo fakt, že na jedné etapě z Innsbrucku předjeli i vůz časoměřičů, který startoval o více než hodinu dříve.

Toto významné výročí si Rolls-Royce připomněl před třemi lety při uspořádání The 2013 Centenary Alpine Trial, kde během 16 dnů urazily soutěžící vzdálenost přes 1800 mil.

Zde se můžete podívat na fotogaleri:


The_Alpine_Trials_Contemporary1
The_Alpine_Trials_Contemporary2
The_Alpine_Trials_Contemporary3
The_Alpine_Trials_Contemporary4
Centenary Alpine Trial_1
Centenary Alpine Trial_2
Centenary Alpine Trial_3
Centenary Alpine Trial_4
Centenary Alpine Trial_5
Centenary Alpine Trial_6
Centenary Alpine Trial_7
Centenary Alpine Trial_8
Centenary Alpine Trial_9
Centenary Alpine Trial_10
Centenary Alpine Trial_11
Centenary Alpine Trial_12
Centenary Alpine Trial_13
Centenary Alpine Trial_14
Centenary Alpine Trial_15
Centenary Alpine Trial_16
Centenary Alpine Trial_17
Centenary Alpine Trial_18
Centenary Alpine Trial_19
Centenary Alpine Trial_20


Last modified on pátek, 09 prosinec 2016 18:39