NOVINKY

1000 mil Československých

Je nám radostí oznámit Vám, že se tento rok zúčastníme dálkové soutěže 1000 mil Československých, při níž lze spatřit výkvět vozů meziválečného období v pohybu, a která se bude konat od 11.-14. srpna 2021. Letošní závod se pojede u příležitosti 120. výročí narození automobilového závodníka Bohumila Turka.

Současná podoba akce volným způsobem navazuje na stejnojmenný vytrvalostní závod, který se v tehdejším Československu konal v letech 1933 až 1935 a jehož trasa vedla po trase dvakrát Praha – Bratislava a zpět, což dohromady dělalo necelých 1600 km (zhruba 1000 mil).

Tato soutěž je vypsaná pro historické automobily do modelového roku 1939. Při trase závodu si účastníci mohou užít jak točitých zatáček, tak dlouhých rovinek, projíždějí středy měst či zastaví na zámcích. Soutěžící nejen sbírají razítka, ale průběžně taktéž plní různé úkoly – kromě jízdy pravidelnosti absolvují například slalom mezi kužely nebo různé další speciální testy.

Co je ale hlavní, je zážitek z jízdy na dlouhou vzdálenost se všemi ostatními klasickými vozy a to i se strastmi a radostmi, které toto defilé přináší.

Velmi se na tuto noblesní akci těšíme a věříme, že se uvidíme při některé ze zastávek i s Vámi!!!

V dalším příspěvku Vám přineseme naše dojmy a fotografie z tohoto revivalu a určitě se máte nač těšit.

Last modified on pátek, 20 srpen 2021 16:32